Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Gjërat që një grua e martuar duhet t’i ketë parasysh

Zhurnal Ads

Ju tash jeni një person i martuar dhe duhet të pranoni se disa gjëra në jetën tuaj kanë ndryshuar, edhe pse kjo nuk do të thotë që ju duhet t’i vëni limite edhe lirisë tuaj.

Është shumë e thjeshtë – ju duhet të bazoni marrëdhënien tuaj në respekt.

Në fund të fundit, martesa është një marrëveshje e ndërsjellë ku secili çift e di se çfarë përgjegjësish ka pranuar kur ka thënë fjaën “po, pranoj”.

Mos lejoni që burri juaj të kontrollojë gjithçka mbi ju, të veshurit, mënyrën si veproni në situata të caktuara, ose të ju tregojë se çfarë është e drejtë apo çfarë është e gabuar.

Megjithatë kufizimi i sjelljeve në situata të caktuara mund të ju ndihmojë që të keni një martesë të qëndrueshme.

Mos flirtoni me burra të tjerë

Pyeteni bashkëshortin/en tuaj për vendimet që mendoni t’i merrni

Trajtojeni bashkëshortin sikur të jetë djali/vajza juaj

Lejojeni familjen tuaj të ju ndërhyjë herë pas here në marrëdhënie.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Çfarë ndodhi? Nëntë fotografi misterioze në historinë botërore!

admin

Rrëzohet sateliti i NASA-s pas 56 vjetësh në hapësirë

admin

Ndonjëherë shpejtësia shpëton jetë – Lamborghini i policisë transportoi veshkën për transplant

S.B.

Ndjekja e të dyshuarit që zgjati dy ditë, publikohen pamjet si në lojën GTA

S.B.

Familja Bitcoin: Ata investuan të gjithë pasurinë e tyre në kriptovalutë dhe tani ata udhëtojnë nëpër botë

S.B.

Shtëpia e vizituar nga djalli, historia e frikshme që fshihet pas saj

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...