Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Gjermani, Berlini refuzon lehtësimin e kufizimeve antiCOVID-19 gjatë Krishtlindjeve

Berlini ka vendosur të mos ndjekë shembullin e pjesës tjetër të Gjermanisë për të liruar kufizimet antiCOVID-19 gjatë festave të fundvitit, sipas burimeve në Senatin e kryeqytetit gjerman.

“Për shkak të numrit të lartë të infeksioneve në Berlin, Senati ka rënë dakord të mbajë kufizimet në vend gjatë Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri”, njoftuan burimet.

Kjo do të thotë se maksimumi pesë persona do të kenë mundësi të takohen gjatë pushimeve, duke përjashtuar fëmijët.

Të mërkurën, kancelarja Angela Merkel dhe udhëheqësit e 16 landeve të Gjermanisë vendosën të lehttësojnë kufizimet kundër koronavirusit të ri gjatë pushimeve të fundvitit.//ATSH

Postime të ngjashme

Shkarkohet ministri malazez që mohoi gjenocidin serb në Bosnje

Dafina Vidishiqi

Parlamenti i Malit të Zi votoi Rezolutën mbi Srebrenicën

Dafina Vidishiqi

Dhoma e Përfaqësuesve voton për t’i dhënë fund autorizimit për luftën në Irak

Dafina Vidishiqi

Amerika do të investojë 3.2 miliardë dollarë për të zhvilluar tableta kundër COVID-19

Dafina Vidishiqi

Gjykata e Karolinës së Jugut ndalon dy ekzekutime derisa “skuadra e pushkatimit të jetë në dispozicion”

Dafina Vidishiqi

Vdes themeluesi i shtetit të Zambisë, ish-presidenti Kaunda

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...