Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Gjermani, Steinmeier vetëkarantinohet për shkak të kontaktit me COVID-19

Presidenti gjerman, Frank-Walter Steinmeier, është vetëkarantinuar, sepse një nga truprojat e tij rezultoi pozitiv me COVID-19, njoftoi sot zyra e tij.

“Presidenti ka bërë testin dhe është në pritje të rezultatit, ndërsa qëndron i izoluar si masë paraprake”, tha presidenca.

Në fund të marsit, gjithashtu, kancelarja gjermane Angela Merkel, iu nënshtrua një karantine dyjavore, pas kontaktit me një mjek të infektuar.//ATSH

Postime të ngjashme

Qeni robot që do të ndihmojë policinë

T E

Izraeli ndihmon me vaksina anti-Covid shtetet që do të hapin ambasada në Jerusalem

T E

Gjermania dënoi spiunin sirian të Bashar al-Assad për krime kundër njerëzimit

T E

Administrata e Bajdenit do të shpërndajë 25 milionë maska

T E

BE e ndarë rreth certifikatës për vaksinim

T E

Vijon rritja e shifrave në Itali, autoritetet i thonë jo hapjes së aktiviteteve argëtuese

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...