Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Gjermani, vaksinohet personi i parë kundër koronavirusit

Një grua 101-vjeçare në një azil në Saksoninë-Anhalt është bërë një nga njerëzit e parë të Gjermanisë që vaksinohet kundër koronavirusit.

Vaksinimet BioNTech-Pfizer filluan në këtë rajon të shtunën, një ditë para se Gjermania të nisë zyrtarisht fushatën e saj të vaksinimit të koronavirusit.

Edith Këoizalla ishte vetëm një nga 40 banorë dhe 10 anëtarë të stafit në qendër, që u vaksinuan.

Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn u shpreh se vaksina është thelbësore për të kthyer jetën në normalitet dhe për ti dhënë fund pandemisë.

Postime të ngjashme

Është e paqartë se kush përfaqëson Mianmarin në OKB

S.B.

Gjermania reagon ndaj kritikave dhe ndryshon radhën e vaksinimit

S.B.

Sarkozy do të apelojë në Gjykatën Evropiane të Drejtësisë

S.B.

Dhjetë rebelë të vrarë në Kolumbi

S.B.

Gjermania shënon mbi 9 mijë raste të reja me COVID-19

S.B.

168 milionë fëmijë në botë s’kanë shkuar në shkollë për një vit

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...