Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Gjermania depërton 20 shtetas të Maqedonisë së Veriut

Zhurnal Ads

Shkup, 29 tetor, zhurnal.mk – 60 persona janë depërtuar nga Gjermania me një leje nga aeroporti i Baden drejt Beogradit. Aeroplani i cili po transportonte 40 persona nga Serbia dhe 20 nga Maqedonia e Veriut pasdite ka aterruar në aeroportin e Karlsruhe , konfirmojnë nga Këshilli rajonal.

Paraprakisht, Këshilli i imigrantëve në Hamburg protestoi kundër depërtimit. Së paku katër persona janë arrestuar në qytetin e Hanseshtag me qëllim të depërtimit në Serbi.

Qëndrimi zyrtar i Ministrisë së Gjermanisë për Imigrim është që të kthehen në shtetet amë të gjithë të huajt të cilët nuk i plotësojnë kushtet për marrjen e azilit.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Fronteks: Emigrantët më së shumti në BE arrijnë përmes rrugës tokësore, më shpesh përmes Ballkanit

T E

Miloshoski nesër cakton seancë të Komisionit për politikë të jashtme, diskutohet mbi problemin me Bullgarinë

T E

Zaev reagon ndaj brutaliteti policor që ndodhi në Manastir: Nuk do të lejojmë raste të tilla të kalojnë pa dënim

E.E.

Osmani në takim me Ambasadorët e vendeve anëtare të BE-së në Maqedoninë e Veriut

E.E.

Sindikata e Arsimit dhe Shkencës të Maqedonisë: Ka mungesë të mjeteve teknike

E.E.

Filipçe i vizitoi studentët nga viti i gjashtë në mjekësinë e përgjithshme, të cilët ndihmojnë në përpunimin e listave anketuese në ISHP

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...