Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Gjermania dhuron 22 vetura të reja për nevojat e policisë së Maqedonisë

Zhurnal Ads

Shkup, 13 janar – Zhurnal.mk – Një donacion me vlerë nga Gjermania e dedikuar për nevojat e shërbimeve kufitare policore ka arritur sot.

Ministri i punëve të brendshme Oliver Spasovski së bashku me ambasadoren e Gjermanisë, Anke Holshtajn, morën pjesë në pranim dorëzimin e donacionit nga Gjermania në vlerë prej 660,000 euro.

Donacioni përbëhet prej 22 veturave: 10 vetura Dacia Duster, dhe 12 vetura Ford Focus. Këto vetura do t’i drëzohen Byrosë për Siguri Publike, për nevojat e policisë kufitare.

Pajisje teknike për nevojat e policisë kufitare në vlerë prej 290.000 euro e cila përbëhet nga pajisjet për ndalesë me forcë të veturave – modeli Stinger – pajisje për kontroll modern të dokumenteve – model Regula, kamera termale, llampa me bateri, shkopinj ndriçues STOP, çizme dhe jelekë fluorescent.

Spasovski iu faleminderua Qeverisë gjermane për donacionin me vlerë, për mbështetjen e tyre dhe shpreson që bashkëpunimi të vazhdojë në përmirësimin kualitativ të kapaciteteve të MPB-së.//Zhurnal.mk

Zhurnal Ads

Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Ekspertët: Ambasadorët e BE-së vështirë të sjellin vendim rreth bllokadës së Maqedonisë së Veriut

E.E.

Dorëhiqet për arsye personale sekretari i përgjithshëm i VMRO-DPMNE-së, Igor Janushev

T E

Filipçe: E kemi përgatitur sistemin për diçka që nuk ka qenë asnjëherë i përgatitur

T E

E dhimbshme: Dy vëllezër 26 dhe 21 vjeç humbin jetën nga Covid brenda dy ditëve

Z H

Dimitrov – Gallovej: Londra mbetet e përkushtuar në mbështetjen e agjendës reformuese

Z H

Ministria e Ekonomisë përgatit pakon e katërt për antikrizë

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...