Maqedoni

Gjermania dhuron makineri të frymëmarrjes për klinikat maqedonase

Zhurnal Ads

Shkup, 25 shtator – Zhurnal.mk – Qeveria e Republikës Federale të Gjermanisë i ka dhuruar tetë aparate për frymëmarrje Ministrisë së Shëndetësisë të Republikës së Maqedonisë të Veriut në mbështetje të klinikave maqedonase, kumtoi ambasada gjermane në Shkup.

Ky donacion është me iniciativë të Qeverisë Federale gjatë presidencës gjermane të Këshillit të Bashkimit Evropian, për të ndihmuar vendet e Ballkanit Perëndimor në përballjen e pandemisë Kovid-19.

Vlera e përgjithshme e donacionit është rreth 233.000 euro dhe u zbatua përmes Agjencisë Federale Gjermane për Mbrojtjen Civile THW.

Postime të ngjashme

Shahpaska në takim me drejtorët e kopshteve në prag të hapjes së tyre më 9 shtator

Z H

Konevski deri te Mickoski: Të ka ardhur koha, pse refuzon të ikësh?

XH,I

Miloshoski nesër cakton seancë të Komisionit për politikë të jashtme, diskutohet mbi problemin me Bullgarinë

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...