Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Gjermania ka vaksinuar kundër COVID-19 mbi 1 milion persona

Gjermania ka administruar doza të vaksinave të koronavirusit të paktën tek 1,048,160 njerëz, sipas agjencisë së kontrollit të sëmundjeve të vendit, Instituti Robert Koch

Kishte pasur shqetësime mbi shpejtësinë e përhapjes së vaksinave në Gjermani, me Ministrin e Shëndetësisë Jens Spahn që i kërkoi popullatës “durim” në fillim të janarit.

Deri më tani, ka pasur 2,040,659 raste të konfirmuara të virusit në Gjermani, me 7,141 të tjerë shtuar të dielën, sipas panelit të kontrollit të institutit.

Edhe 214 viktima të tjera u regjistruan të dielën, duke e çuar numrin e të vdekurve në vend në 46,633. 

Postime të ngjashme

Rohani: Irani është i gatshëm të marrë masa pasi të hiqen sanksionet e SHBA-së

T E

‘Të gatshëm për të vdekur’: Protestuesit e Mianmarit mblidhen pas sulmeve brenda natës

T E

Izraeli rihap pjesën më të madhe të ekonomisë, përfshirë baret dhe restorantet

T E

Papa Françesku vizitoi rajonin e zotëruar dikur nga IS-i

T E

Çfarë duhet të presim në vitin 2021 nga grupi i ri i veturave, Stellantis?

S.B.

Tërmet në Bosnjë dhe Hercegovinë

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...