Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Gjermania merr vendimin: Nga 2 nëntori vendi futet në karantinë

Pas Francës dhe Spanjës dhe Gjermania ka vendosur për ta rifutur vendin në karantinë.

Ky vendim është marrë gjatë mbledhjes së kancelares Angela Merkel me drejtuesit e 16 landeve.

Karantina do të fillojë  të hënën e 2 nëntorit. Kjo masë vjen si pasojë e  shtimit të rasteve me Covid-19 dhe humbjeve të jetës.

Në Gjermani gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 14.964 raste të reja me coronavirus, që është numri më i madh në baza ditore që nga fillimi i epidemisë, njofton Instituti Robert Koh.

Postime të ngjashme

Rrëmben foshnjën, polici amerikan vret agresorin 37-vjeçar… (Video)

T E

Hoteli që ndodhet mes dy shteteve

T E

Vaksinat e dobëta favorizojnë mutacionet e rrezikshme

T E

Nuk e lanë të dilte nga shtëpia, i riu “çmendet” dhe vret 6 anëtarët e familjes

T E

35 vite pas tragjedisë së anijes hapësinore “Challenger”

T E

Turqia arreston 126 të dyshuar për lidhje me organizatën terroriste ISIS

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...