Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Gjermania regjistron 410 të vdekur nga Covid-19 në 24 orë, shifra më e lartë që prej nisjes së pandemisë

Gjermania ka regjistruar 410 të vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit, shifra më e lartë që prej nisjes së pandemisë sipas të dhënave të institutit të sëmundjeve infektive Robert Koch.

I lartë është dhe numri i të infektuarve të rinj, ku në 24 orë janë shënuar 18.633 raste. Numri i të infektuarve në total që prej nisjes së pandemisë është 961.320, nga të cilët kanë vdekur 14.471 persona.

Postime të ngjashme

Merkeli për dozë të dytë mori një vaksinë tjetër, jo AstraZeneca-n

Bekim Laçi

Hong Kong: Nis gjyqi i parë nën Ligjin e ri për siguri kombëtare

Bekim Laçi

Republikanët në SHBA bllokojnë projektligjin për reforma zgjedhore

Bekim Laçi

Miliona persona u kthyen në milionerë gjatë pandemisë

Bekim Laçi

Polici amerikan nuk ndahet së qari pasi u detyrua ta vrasë 19-vjeçaren – familja “ia fal gjakun”

Dafina Vidishiqi

Fauci: Varianti Indian, kërcënimi më i madh në luftën kundër Covid-19

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...