Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Gjermania regjistron mbi 10 mijë raste të reja me COVID-19

Numri i rasteve të konfirmuara të koronavirusit në Gjermani u rrit me 10,976 në 1,651,834, treguan të hënën të dhënat nga Instituti Robert Koch (RKI) për sëmundjet infektive, raporton Reuters

Numri i raportuar i vdekjeve u rrit me 348 në 30,126, tregoi shifra.

Sipas RKI, më pak teste dhe ekzaminime laboratorike si dhe më pak transmetime të rezultateve nga autoritetet shëndetësore priten gjatë pushimeve dhe në fund të vitit. /Lajmi.net

Postime të ngjashme

Gati 70% e amerikanëve do të vaksinohen sapo t’u jepet mundësia

T E

Presidenti i Ukrainës vaksinohet për të hequr çdo dyshim

T E

Krizë e thellë në spitalet e Hungarisë, mijëra punonjës braktisin punën

T E

Vullkani më aktiv i Evropës shpërthen shtatë herë në dy javë, zonat përreth mbulohen nga hiri i zi

T E

Jovanoviq nuk është më në krye të DFC-së në Beograd

T E

Pamjet satelitore zbulojnë sekretin bërthamor të Koresë së Veriut

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...