Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Gjermania regjistron mbi 14 mijë raste të reja me koronavirus

Gjermania ka regjistruar 14.177 raste të reja me koronavirus, sipas të dhënave të Institutit Robert Koch (RKI) për sëmundje infektive, raporton agjencia Reuters.

Shifra totale e të infektuarve në Gjermani ka shkuar në 532.930. Ndërkohë numri i të vdekurve është rritur për 29, duke shkuar në 10.481.

Postime të ngjashme

Danimarka ndalon plotësisht përdorimin e vaksinës AstraZeneca

S.B.

Presidentja e KE-së: Marrja e 50 milionë dozave të vaksinës Pfizer do të përshpejtohet

S.B.

Italianët vërshojnë në Serbi për t’u vaksinuar, duan Pfizer dhe Sputnik

S.B.

Japonia dhe Emiratet e Bashkuara Arabe për lëshimin e roverit në Hënë

S.B.

Keqmenaxhimi i pandemisë, shkarkohet ministri rumun i shëndetësisë

S.B.

Amerika uron Izraelin për suksesin me vaksinimin e popullsisë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...