Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Gjermania shënon mbi 11.000 raste me Covid-19 për një ditë

Zhurnal Ads

Instituti gjerman për sëmundje ngjitëse “Robert Koch” ka njoftua se gjatë 24 orëve të kaluara në Gjermani janë shënuar 42 të vdekur nga koronavirusi.

Në këtë mënyrë, numri i përgjithshëm i viktimave të sëmundjes së re në ekonominë më të fuqishme evropiane shkoi në 10.098, shkruan The Guardian, transmeton Gazeta Express.

Përpos rasteve fatale, gjatë kësaj periudhe u shënuan edhe 11.409 infektime të reja dhe shifra e përgjithshme e të prekurve shkoi në 449.275.

Ndryshe, qeveria gjermane tashmë i ka larguar kontrollet kufitare me shtetet anëtare të Bashkimit Evropian dhe me disa vende të tjera.

Ndonëse është në mesin e shteteve evropiane me numrin më të lartë të personave të infektuar, Gjermania ka regjistruar shumë më pak viktima se Britania e Madhe, Franca, Italia e Spanja.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Digjet kisha në Jeruzalem, presidenti palestinez akuza Izraelit

T E

Shpërthejnë protestat në Rusi, arrestohen dhjetëra mbështetës të Navalny

T E

Zgjedhjet në SHBA: A do ta respektojë Trumpi traditën me një fjalim ku të pranojë humbjen?

Z H

Conte sërish në zyrën e presidentit italian, negociatat e fundit për të mbajtur në këmbë qeverinë

T E

Vdesin 10 foshnje nga shpërthimi i zjarri në një spital të Indisë

Z H

​47 të vdekur dhe 2.323 raste të reja në Kroaci

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...