Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Gjermania shënon mbi 13.000 raste me Covid-19 për një ditë

Instituti gjerman për sëmundje ngjitëse “Robert Koch” ka njoftua se gjatë 24 orëve të kaluara në Gjermani janë shënuar 13.604 raste të reja të koronavirusit.

Në këtë mënyrë, numri i përgjithshëm i rasteve të sëmundjes së re në ekonominë më të fuqishme evropiane shkoi në 1.067.473, shkruan The Guardian

Përpos infektimeve, gjatë kësaj periudhe u regjistruan edhe 388 viktima të reja dhe numri i përgjithshëm i të vdekurve nga pandemia shkoi në 16.636.

Ndryshe, qeveria gjermane tashmë i ka larguar kontrollet kufitare me shtetet anëtare të Bashkimit Evropian dhe me disa vende të tjera.

Ndonëse është në mesin e shteteve evropiane me numrin më të lartë të personave të infektuar, Gjermania ka regjistruar shumë më pak viktima se Britania e Madhe, Franca, Italia e Spanja.

Postime të ngjashme

Sllovakia pranon dozat e para të vaksinës ruse

T E

Orban kërcënon të nxjerrë partinë e tij nga grupi i Partisë Popullore Evropiane

T E

Mbi 300 të nominuar për Çmimin Nobel për Paqe

T E

Komunës së Tuzit i lehtësohen masat kundër pandemisë

T E

Në Afrikë nis vaksinimi masiv përmes COVAX-it

T E

Sondazhi në Rusi: 64% e popullsisë beson se koronavirusi është një armë biologjike!

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...