Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Gjermania, shënon numrin më të lartë të rasteve me Covid-19 që nga prilli

Gjermania raportoi 2,828 raste të reja me Covid-19 të mërkurën – numri më i lartë i rasteve ditore që nga 18 Prilli, sipas qendrës për kontrollin dhe parandalimin e sëmundjeve, instituti Robert Koch.

Vendi tani ka regjistruar më shumë se 306,000 raste dhe 9,562 viktima.

Numri i rasteve në Gjermani arriti kulmin midis fundit të marsit dhe fillimit të prillit, kur autoritetet regjistruan më shumë se 6,000 raste në ditë.

Postime të ngjashme

Ministria e Mbrojtjes: Kina nuk do të kërkojë kurrë hegjemoni

R Zh

Gjermanët “marrin frymë”/ Aktivitetet që kanë nisur të rihapen

T E

Gati 70% e amerikanëve do të vaksinohen sapo t’u jepet mundësia

T E

Presidenti i Ukrainës vaksinohet për të hequr çdo dyshim

T E

Krizë e thellë në spitalet e Hungarisë, mijëra punonjës braktisin punën

T E

Vullkani më aktiv i Evropës shpërthen shtatë herë në dy javë, zonat përreth mbulohen nga hiri i zi

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...