Gjermarkaj: Nuk kishte mundësi tjetër Lulzim Basha dhe PD

Deputeti demokrat Agron Gjermarkaj e ka cilësuar vendimin e kryedemokratit Lulzim Basha për të përjashtuar Sali Berishën nga grupi parlamentar, si të vetmen mundësi për Bashën dhe PD-në.Gjekmarkaj deklaroi për gazetarët në dalje nga selia blu, se Berisha është personalitet i madh politik dhe beteja për statut nuk është e kalibrit të tij.

 

“Nuk ishte vendim i gabuar apo i padrejtë. Nuk kishte mundësi tjetër Lulzim Basha dhe PD. Ishte shtegu i vetëm për të kaluar.në e kam thënë që Sali Berisha është personalitet i madh politik. Beteja për statut që mund të bëjë Berisha nuk janë të kalibrit të tij, janë beteja të vogla”, u shpreh ai.

Related posts

Raporti i OSBE/ODIHR, Basha: Të ndëshkohen autorët e masakrës zgjedhore

D V

Nisen dy avionë të tjerë me afganë drejt Shqipërisë. Ja kur mbërrijnë dhe ku do strehohen

D V

Godina e re e DRSHTRR Berat drejt përfundimit, Rama: Një tjetër shembull i transformimit epokal për shërbimin e drejtuesve të automjeteve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com