Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Gjigantët e teknologjisë janë duke investuar në një startup me vlerë 28 miliardë dollarëshe

Databricks, një startup i softuerit i cili i ndihmon kompanitë të përpunojnë shpejt grupe të mëdha të të dhënave dhe t’i bëjnë ato të gatshme për analizë, tha të hënën se ka mbledhur 1 miliard dollarë në para të gatshme, duke përfshirë disa investitorë të shquar korporativ.

Shërbimet e Amazon Web, pjesa e sipërmarrjeve Alphabet CapitalG dhe Salesforce Ventures u bashkuan të gjithë, sipas një deklarate, në iniciativën e investimit në këtë kompani premtuese.

Microsoft, i cili investoi në Databricks më herët, gjithashtu po merr pjesë në raundin e ri, tha deklarata.

Kapitalizimi i tregut, i cili vlerëson Databricks në 28 miliardë dollarë, tregon se tre ofruesit më të mirë të shërbimeve cloud njohin që kompania përfaqëson një mundësi të ngjashme me Snowflake, një firmë tjetër me softuer të bazuar në cloud që ndihmon kompanitë të menaxhojnë të dhënat.

Postime të ngjashme

Kjo është gruaja e parë në histori që do t’i komentojë ndeshjet e video-lojës së FIFA 2022

D V

Një veturë e licencuar Ferrari ka mbërritur në lojën Fortnite

D V

Snapchat regjistroi rritjen më të lartë, tani ka 293 milionë përdorues

D V

Prodhuesi botëror i naftës Saudi Aramco është shënjestra e radhës e një sulmi hakerësh

D V

iPhone Mini po zëvendësohet nga iPhone Pro Max i lirë

D V

Rover Perseverance po përgatitet të shpojë gurë në Mars

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...