Agjencia Zhurnal.mk
Auto

“Gjiganti i vogël” është rikthyer, dhe me të një tjetër legjendë?

Zhurnal Ads

Këto dy modele janë ndoshta modelet më të famshme të Renault nga vitet 1970 dhe mund të vijnë përsëri në jetë më vonë.

Për Renault 4 është folur për disa kohë, dhe informacioni i fundit po shkon në drejtim se si “gjiganti i vogël” me të vërtetë do të marrë një lëshim të ri.

Sidoqoftë, informacioni i ri gjithashtu thotë se e njëjta gjë është e vërtetë për Renault 5, i cili u mbyll në vitet 1990, kur u pasua nga Clio.

Në të dy rastet, ato do të ishin modele elektrike, dhe Automotive News Europe i referohet dy burimeve pa emër që janë të lidhura ngushtë me këtë temë.

Historia përshtatet disi në njoftimet e Renault për zgjerimin elektrik, por edhe mbylljen e njëkohshme të modeleve jofitimprurëse.

Në fund të fundit, ne tashmë kishim një shans për të parë konceptin Renault 4 në vitin 2019, por nuk ndodhi.

Më shumë informacion do të dihen më 14 janar kur shefi i Renault Luca de Meo do të njoftojë për planin strategjik të kompanisë për vitet e ardhshme.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Mbrojtja e klimës, Gjermania do të mbushë rrugët me makina elektrike

S.B.

Makina më e shpejtë në botë me 532,93 km/h quhet SSC Tuatara

S.B.

Izraeli do të importojë makina elektrike nga Kina

B M

Çfarë ndodh me rrotën nëse vozisni me frerin e dorës ngritur lartë?

admin

Qyteti ku të gjithë ngasin modele sportive BMW M

S.B.

BMW tregoi se çfarë fshihet pas grilës së përparme të modeleve M

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...