Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Gjinovci: Me diasporën VV fiton mbi 60 deputetë

Aktivisti Rron Gjinovci pas publikimit të exit-polleve të para pas zgjedhjeve të sotme mendon se partia e Albin Kurtit mund të marrë deri në 60 deputetë.

“Nëse Albanian Post dhe e UBO’s janë të sakta kur të numërohen votat e diasporës unë ju garantoj që ka me dalë mbi 60 mandate”, tha Gjinovci.

‘Janë rreth 100 mijë vota, aty nja 60 mijë janë sigurt të VV’së”, shtoi ai.

KQZ pritet të dal në konferencë në ora 21:00.

Postime të ngjashme

Haziri: LDK nuk ka nevojë sillet sikur VV në opozitë, roli ynë dallon si nata me ditën

D V

Hasani: Marrëveshja e propozuar nga Kurti për paqe me Serbinë është primitive

D V

Armend Agolli, kandidat i LDK-së për kryetar të Mitrovicës

D V

Varroset 18 vjeçarja Anjeza Bellanica që humbi jetën në aksidentin tragjik në Kroaci

D V

Abdixhiku takon kandidatët për kryetar komunash: Vullneti dhe vizioni për fitore dhe rikthimin e madh është pika që na bashkon

D V

Gërvalla takon përfaqësuesit e shoqatave të diasporës, flasin për institucionalizim të bashkëpunimit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...