Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Gjithçka që dimë deri më tani për iPhone 13

Më pak kohë ka kaluar që nga prezantimi i të vjetrit sesa na mbetet derisa të shohim modelin e ri të iPhone. Kjo, natyrisht, nuk i ndalon personat e brendshëm të ndryshëm të “lëshojnë” informacione, kështu që këtu është një përmbledhje e shkurtër e asaj që do të sjellë (ndoshta) iPhone 13.

YouTube i famshëm Philip Coroy (kanali i të cilit quhet Everything Apple Pro) është bashkuar me Max Weinbach, i njohur për zbulimin e shpesh informacionit në lidhje me produktet e reja të Apple ndërsa ato nuk janë ende zyrtare.

Të dy ata na zbuluan disa risi që iPhone 13 do të sjellë, transmeton Telegrafi.

Ekrani

Modeli i ri iPhone Pro do të sjellë ndoshta risinë më të pritur – ekranet 120 Hz Pro Motion që përdorin të njëjtën teknologji si Samsung Galaxy S21.

Gjithashtu, do të prezantohet funksioni “Always-On Display”, ku ora dhe bateria do të jenë akoma të dukshme, dhe kur njoftimi të vijë, do të shfaqet shkurtimisht, megjithëse ekrani nuk do të ndriçohet plotësisht.

Ende nuk dihet nëse e gjithë kjo do të zbatohet për modelet e zakonshme, pra ato që nuk kanë prapashtesën “Pro”.

Kamera

Tri ndryshime të mëdha na presin këtu.

Së pari, Apple ndoshta do të prezantojë “mënyrën automatike të astrofotografisë”, e cila do të jetë e dobishme kur të përpiqeni të fotografoni qiellin me modelin tuaj iPhone 13.

Pritet një përmirësim i madh i lenteve ultra të gjera, dhe mbase edhe një “riparim” i plotë i asaj që kemi pasur mundësinë të shohim deri më tani.

Ndoshta lajmi më interesant është se “modaliteti i portretit” për videot më në fund po mbërrin. Ky funksion është folur për një kohë të gjatë dhe nëse gjithçka bëhet si duhet, videot e portreteve mund të bëhen një trend i ri në rrjetet sociale.

MagSafe

Weinbach zbuloi se magnetët në mbajtësit e MagSafe do të forcohen, gjë që ka kuptim kur merrni parasysh qëllimin e tyre.

Postime të ngjashme

Fotografitë e para tregojnë Samsung Galaxy S21 “Fan Edition”

S.B.

iPhone 11 Pro me “logo të gabuar” nga Apple shitet për 2,700 dollarë

S.B.

Zbulohet mikroçipi i cili tregon se jeni prekur me COVID-19 ende pa u shfaqur simptomat

S.B.

Bitcoin kalon përsëri vlerën 60 mijë dollarë

S.B.

Samsung Galaxy S21 FE vjen me një dizajn më “tradicional”

S.B.

Instagram ka lansuar një veçori të re për të konkurruar me Tik-Tok

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...