Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Gjithçka që Rihanna bëri në vitin 2020

2020 ka qenë plot shqetësime, për pothuajse të gjithë popullsinë në mbarë botën.

Përkundër vështirësive, këngëtarja e njohur, Rihanna ishte aktive në plot sfera të jetës së saj.

Rihanna nuk ka dhënë ndonjë të dhënë të shumëpritur, për albumin e ri, që nga viti 2016.

Ja gjithçka që bëri Rihanna në 2019 në vend që të lëshonte muzikë

Edhe në rrjet bombarduan komentet se ‘ku është albumi’, deri më tani asnjë informacion nuk është ditur për të.

Dhjetorin e kaluar, ajo bëri nja shaka në rrjetin social Instagram, duke bërë të ditur se po refuzon të lansojë albumin.

Ndërsa ajo ka postuar fotografi nga studioja gjatë gjithë vitit dhe i tha mediave se është ende duke punuar në një album, është e qartë se muzika është vetëm një nga shumë pllakat që rrotullohen për yllin e pop-it.

Dhuroi më shumë se tetë milion dollarë për të luftuar COVID-19 anembanë globit

Në mars, ‘Fondacioni Clara Lionel’ i Rihannas dhuroi pesë milionë dollarë për fonde të ndryshme COVID-19, përfshirë Feeding America dhe Fondin e Reagimit të Solidaritetit të OBSH-së.

Ajo gjithashtu dhuroi respiratorë me vlerë 700,000 dollarë në vendlindjen e saj Barbados (e cili u bë ambasadore zyrtare për vitin e kaluar) dhe një milion dollarë për PPE për Nju Jork.

Në prill, ajo u përputh me donacionin e CEO të Twitter-it, Jack Dorsey për të siguruar strehim, ushqim për viktimat e dhunës në familje gjatë bllokimit të COVID-19 në Los Anxhelos.

Mbajti një pistë për të brendshme femrash gjatë pandemisë

Pavarësisht nga pandemia, Savage x Fenty – linja e të brendshmeve të Rihanna – mbajti shfaqjen e saj të tretë në pistë këtë tetor, megjithëse u shndërrua në shfaqje të para-regjistruar.

Rosalia, Ella Mai, Roddy Ricch, Bad Bunny dhe Miguel performuan, ndërsa të gjithë nga Drag Race, Jaida Essence Hall deri te Demi Moore, Lizzo dhe Paris Hilton ecën në pistë.

U tha Njerëzve të Bardhë që ‘Të Tërhiqeshin’ Dhe Të Mbanin Qëndrim Për Racizmin

Ndërsa pranoi Çmimin në ‘NAACP Image Awards’ për punën e saj bamirëse ndër vite, Rihanna mbajti një fjalim nxitës por të thjeshtë, për të thënë se racizmi sistemik nuk është një problem që konsiderohet ndërsa duhet të zgjidhet një problem i tillë.

Drejtësia e kërkuar për George Floyd, Breonna Taylor dhe të gjitha viktimat e personave me ngjyrë nga brutaliteti i policisë

Në mbështetje të protestave të ‘Black Lives Matter’ dhe kërkesës për drejtësi pas vrasjeve policore të George Floyd, Breonna Taylor dhe tani 190 amerikanë të tjerë vetëm në vitin 2020, Rihanna shprehu shqetësimin e saj në mediat sociale, si dhe duke përdorur llogaritë e biznesit ‘Fenty’ për të thirrur për drejtësi.

‘Fenty’ gjithashtu pushoi shitjet në 2 qershor si pjesë e ‘BlackOut Tuesday’. Përmes mediave sociale, Rihanna gjithashtu shtyu vazhdimisht prokurorin e përgjithshëm të Kentucky për të siguruar drejtësinë për vdekjen e Breonna Taylor.

Injoroi në mënyrë të përsëritur reperin Drake

Drake, në dukje simpati më i madh në botë, është përpjekur disa herë për të tërhequr vëmendjen Rihanna-s këtë vit.

Në korrik, Drake shkoi në Barbados për një udhëtim dy javor, madje shkoi aq larg sa të rrinte me vëllanë e artistes dhe të vizitonte shtëpinë e saj të fëmijërisë, të gjitha, me sa duket, me shpresat që ajo do ta vinte re atë.

Spekulime për lidhjen me ASAP Rocky

Në fund të po të njëjtit vit, këngëtarja u bë pjesë e aludimeve për një lidhje të mundshme.

Bëhet fjalë për romancën me rep-artistin e njohur, ASAP Rocky, me të cilin kishte flirtuar gjatë një interviste ku reklamonte linjat e saj të bukurisë.

Tashmë janë siguruar edhe imazhe ku palët shihen së bashku të maskuar në publik, por që ende asnjëri prej tyre nuk është prononcuar në media.

Postime të ngjashme

Vdes nga kanceri nëna e Melinda Ademit

T E

Sadik Ukaj- Sadi gati për super projektin “Oj nana jem”

T E

James Arthur pendohet për deklaratat ndaj këngëtares shqiptare

S.B.

Irina Shayk josh me dukjen në “Versace’s Milan Fashion Week”

S.B.

Ronela Hajati mahnit me fotosesionin e ri, tërheq vëmendjen e madhe të fansave

S.B.

Anxhelina Hadërgjonaj paralajmëron lansimin e këngës së re

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...