Gjithsej 173 kundërvajtje në komunikacion në Shkup

Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme vazhdoi me aksionet e përforcuara në fushën e komunikacionit.

“Në territorin e Bashkisë së Shkupit janë shqiptuar se 173 masa, prej të cilave 48 janë për tejkalim shpejtësie, 12 për vozitje pa leje, tre për vozitje nën ndikimin e alkoolit, nëntë për mosregjistrim të automjeteve”, thonë nga policia.

Po ashtu janë shqiptuar edhe 12 masa për përdorim të telefonit gjatë vozitjes, gjashtë për mospërdorim të rripit të sigurisë, 5 për motoçiklistët, shtatë për tejkalim jo të rregullt dhe 54 për parkim jo të rregullt.

Aksionet të këtilla do të ketë edhe gjatë ditëve të ardhshme.

“U bëjmë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat në mënyrë që ta risim sigurinë në komunikacion”, thuhet në njoftimin e policisë.

Related posts

“Hajdut serial”/ Ky është Bledar Selmanaj që vrau me plumb në kokë Xhuljano Bullarin

Redaksia

Burri sulmon gruan, gruaja burrin, djali nënën e motrën – disa raste të dhunës në familje në 24 orët e fundit

D V

Rrahu bashkëshorten, arrestohet prizrenasi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More