Agjencia Zhurnal.mk

GJKKO shpall moskompetencë për dosjen 339, çështja shkon në gjykatën e Durrësit

Gjykata e Posaçme Anti-Korrupsion (GJKKO) ka shpallur moskompetencë për dosjen 339, lidhur me hetimet për krimin zgjedhor që sollën pak ditë më parë 21 fletë- arreste dhe një rast të paprecedentë të historisë së drejtësisë në vend.

Hetimet tashmë do të transferohen në prokurorisë së Durrësit, e cila do të vijojë me gjykimin e dosjes së famshme, nga ku dolën përgjimet e Avdylajve.

Ndërkohë për 19 komisionerë të akuzuar për shit-blerje e manipulime të votës, gjykata ka lënë në burg 10 prej tyre, 7 në arrest shtëpie dhe 3 në deturim paraqitje.

Për dy komisionerët e akuzuar, por të cilët kishin ndërruar jetë, akuza është pushuar.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...

Regjistrim Domain, Ueb Hosting, Uebfaqe për kompaninë tuaj, vetëm për    273 euro

error: Content is protected !!