Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Gjoba për 148 shoferë në Shkup, 91 për vozitje të shpejtë

Ministria e Punëve të Brendshme informon se dje (28 mars) ka vazhduar me kontrollet e intensifikuara të veprimit në fushën e trafikut.

Nga MPB thonë se gjithsej 148 gjoba u vendosën në territorin e qytetit të Shkupit, përfshirë 91 për ngasje më shumë se shpejtësia e lejuar, shtatë për ngasje pa patentë shoferi, katër për mos dhënien përparësi këmbësorëve, transmeton Telegrafi.

“Tri sanksione u vendosën për përdorimin e telefonit celular, tetë për kalim në sinjalin e mbyllur (drita e kuqe), katër për mos vendosjen e rripit të sigurimit dhe 14 për automjetet e parkuara në mënyrë të paligjshme”.

“Kontrollet e intensifikuara të trafikut do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim. Ne u bëjmë thirrje qytetarëve që të respektojnë rregullat e trafikut në mënyrë që të rrisin sigurinë në trafik dhe së bashku të kontribuojnë në rrugë më të sigurta”, thonë nga MPB.

Postime të ngjashme

Tejkaloi qëndrimin e lejuar në RMV, arrestohet 25-vjeçarja nga Ukraina

S.B.

Përfundoi në stacion policor pasi që transportonte dru pa dokumente

S.B.

Shkodër/ Hapte llogari në rrjete sociale me fotografitë e saj, 17-vjeçari debaton me bashkëmoshataren dhe qëllon me armë zjarri drejt banesës

S.B.

E mitura shqiptare denoncon babanë për përdhunim

S.B.

Kërçovarja u privua nga liria, policia u gjeti drogë

S.B.

Dje në Shkup u arrestua personi i kërkuar për vrasje në Turqi

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...