Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Gjoba për 183 shoferë dhe 30 këmbësorë në Shkup

Ministria për Punë të Brendshme gjatë ditës së djeshme (02.03.2021) ka vazhduar me kontrollet e shtuara në trafik.

Nga MPB thonë se vetëm në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar 183 gjoba, prej të cilave: 29 për tejkalim të shpejtësisë, 9 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 4 për makina të paregjistruara ose teknikisht të parregullta.

“Janë shqiptuar edhe 30 gjoba për këmbësorët të cilët kanë shkelur rregullat në trafik, 7 gjoba të tjera për përdorim të telefonit gjatë vozitjes, 5 për mosvënien e rripit të sigurisë, 7 për kalim në të kuqe në semaforë dhe 50 gjoba për parkim të parregullt”, thonë nga MPB.

Postime të ngjashme

Sherri i vëllezërve me fqinjin/ Vritet me kallashnikov 50-vjeçari në Dibër, arrestohet autori. Shpallet në kërkim bashkëpunëtori

S.B.

Në veturën e një dileri nga Tetova policia ka zbuluar 100 paketime kokainë

S.B.

Një person ka humbur jetën në fatkeqësi trafiku pranë ish spitalit të qytetit në Shkup

S.B.

143 kg kokainë në portin e Durrësit, lihen në burg dy administratorët. Pamjet brenda gjykatës

S.B.

Gazetarja merret me forcë nga vendi i punës në Tiranë, sulmohet fizikisht nga i dashuri i saj

S.B.

Sanksione për 109 vozitës në Shkup, 30 për tejkalim të shpejtësisë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...