Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Gjoba për gjashtë nëpunës të policisë, që nuk kanë paguar taksë rrugore

Shkup, 1 shkurt – Janë shqiptuar 32 gjoba për mospagesë të taksës rrugore, ndërsa gjashtë nëpunës të policisë kanë kaluar stacionin e pagesës pa paguar, duke keqpërdoruar dritat sinjalizuese dhe legjitimacionin zyrtar, informojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme.

Gjobat janë shqiptuar gjatë kontrollit të përforcuar për sanksionimin e keqpërdorimeve eventuale gjatë pagesës së taksës rrugore në autostrada dhe përdorim të paautorizuar të dritave sinjalizuese, që ishte bërë pardje dhe dje nga ana e Departamentit për Kontroll të Brendshme, Hetime Kriminalistike dhe Standarde Profesionale, Inspektoratit Shtetëror për Transport dhe Njësisë Mobile për Siguri në Komunikacion.

Nga MPB-ja paralajmëruan se kundër nëpunësve të policisë krahas gjobës së shqiptuar do të ndërmerren masa edhe nga ana e Departamentit për Kontroll të Brendshëm.

Postime të ngjashme

Përfundoi debati në ditën e dytë për ribalancin e Buxhetit

D V

Milloshoski: Kemi komunikim me ASH-AAA për çështjen e koalicionit parazgjedhor

D V

Taseva: Sektori publik mbushet me kuadro në prag të zgjedhjeve lokale

D V

Shahpaska: Me masën ligjore “E diela – ditë e pushimit javor” e realizojmë kërkesën e punëtorëve

D V

KRSKRR-ja me thirrje: Vozit me përgjegjësi – Vozit i çlodhur!

D V

Filloi debati për Ligjin për shtetësi, parashtrohen 1.000 amendamente

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...