Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Gjoba për mos vendosjen e maskës – Rama krahason Shqipërinë me Nju York-un

Zhurnal Ads

Kryeministri Edi Rama përdori një krahasim të pavend për vendimin e vendosjes së detyrueshme të maskës, konkretisht për gjobën prej 3 mijë lekësh të reja.

Në takimin me Task-Forcën Anti Covid, Rama vendosi në peshore gjobën e menduar për qytetarët shqiptarë, me atë të Nju Jork-ut dhe vendeve europiane.

“Gjoba në Nju York shkon 15 mijë dollarë për shkelje të rregullave të vendosura; mos vendosjen e maskës. Në vendet e Europës shkon mesatarisht 1 mijë euro.

Gjoba është një mjet disiplinimi represiv, sepse kjo është luftë, duam apo s’duam ne. Nuk e kemi zgjedhur ne, na ka zgjedhur”, – tha Rama teksa anashkaloi ekonomitë përkatëse dhe ndasitë e thella në këtë sektor.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Vora ende shumë larg rindërtimit të banesave

T E

INSTAT nxjerr të dhënat: Gati 130 shqiptarë emigruan çdo ditë në 2019, 47 mijë në total

S.B.

Flet naftëtarja që tentoi të vetëflijohej: I provuam të gjitha

T E

Rama publikon pamjet dhe dëshmitë prekëse brenda spitalit Covid-3: Shihni realitetin e sistemit shëndetësor

S.B.

Sa kushtuan vaksinat nga Pfizer? Denaj: Fondi i Ministrisë së Shëndetësisë është 6 miliardë

T E

Bazat e UÇK-së në Kukës, banorët aty mohojnë ekzistencën e burgjeve, hedhin poshtë pretendimet e Hagës

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...