Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

“Gjobat nuk falen”, maskat do të qëndrojnë deri në fund të dimrit

Kryeministri Edi Rama gjatë një interviste në emisionin “Opinion”, mbrëmjen e sotme, tha se maskat do të jenë të detyrueshme deri në dalje të dimrit.

Sipas tij, kjo edhe për shkak të faktit se nuk dihet cili do të jetë ndikimi i gripit stinor në reagimin e koronavirusit.

Ai gjithashtu theksoi faktin se gjobat për mosmbajtjen e maskëave nuk falen.

“Maskat do të qëndrojnë deri në dalje tyë dimrit. Çështja është çfarë do të sjelli më shumë gripi stinor. Gjobat do të merren çdo muaj në faturën e dritave dhe nuk do të falen”, tha Rama.

Gjithashtu pa e fshehur vetësigurinë, Rama tha se edhe sikur ai vetë të ndalonte së bëri gjithçka, do të ishte fitues në zgjedhjet e 25 Prillit.

Postime të ngjashme

“Njoftoi trafikantët për hetimin”/ Mbërrin letërporosia nga autoritetet gjermane për ish-zv/drejtorin e OFL, Artan Shkëmbi

S.B.

Rama zbulon detajet e marrëveshjes për Aeroportin e Rinasit

S.B.

Shpallet fituesi për aeroportin e Vlorës, Balluku: Moment historik, vlera e investimit rreth 104 milion euro

S.B.

Manastirliu në maternitetin e ri të Lezhës: Po ndërtojmë 4 maternitete, mbi 72 mijë familje janë mbështetur me bonusin e bebes

S.B.

Zgjedhjet e 25-prillit/ Meta kërkesë Kuvendit, Ramës dhe Çuçit për zgjatjen e vlefshmërisë së kartave të identitetit

S.B.

“S’jemi të pasur por do rindërtojmë çdo shtëpi falas”/ Ahmetaj: Në pranverën 2022 nuk do ketë asnjë shenjë nga tërmeti!

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...