Gjobiten 119 vozitës në Shkup, 59 për tejkalim të shpejtësisë

Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme (11.10.2021) vetëm në territorin e Shkupit ka shqiptuar gjithsejtë 119 gjoba për shkelje të rregullave në trafik.

Nga MPB thonë se prej gjobave 59 kanë qenë për tejkalim të shpejtësisë, 10 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 13 për vozitje në gjendje të dehur dhe 5 gjoba për makina të paregjistruara.

MPB i fton qytetarët që të jenë të kujdesshëm gjatë drejtimit të makinave dhe të kontribuojnë për rrugë më të sigurta.

Related posts

Një person e humbi jetën në një aksident në autostradën Shkup – Tetovë

D V

Kumanovari vdiq pasi ra nga ballkoni në Tiranë, nisin hetimet!

D V

Arrestohet një person nga Shkupi për përdorim të armës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More