Gjobiten 134 shoferë në Shkup, 45 për tejkalim të shpejtësisë

Ministria e Brendshme dje (18.08.2021) vazhdoi me kontrollet e intensifikuara në fushën e trafikut.

 

Gjithsej 134 masa janë vendosur në territorin e qytetit të Shkupit, përfshirë 45 gjoba për tejkalim të shpejtësisë, 10 për vozitje pa patentë shofer, tre për mosdhënie përparësie për këmbësorët, katër për përdorimin e telefonit celular, gjashtë drejtuesit e biçikletave dhe motoçikletave, 48 për parkim të paligjshëm.

Veprimet e intensifikuara kontrollet e trafikut vazhdojnë. U bëjmë apel qytetarëve që të respektojnë rregullat dhe rregulloret e komunikacionit në mënyrë që të rrisin sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojnë në rrugë më të sigurta.

Related posts

Aksident në rrugën Ohër – Kërçovë, një i vdekur 3 të lënduar

D V

Shkup: 181 gjoba për shkelje të rregullave në trafik, 30 vozitës në gjendje të dehur

D V

Arrestohet një person për kanosje në Shtime, i konfiskohet edhe një armë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More