Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Maqedoni

Gjobiten 210 shoferë në Shkup, 78 prej tyre kanë tejkaluar shpejtësinë e lejuar

Shkup, 4 janar – Zhurnal.mk – Në territorin e Qytetit të Shkupit dje janë gjobitur 210 shoferë në kuadër të kontrolleve të përforcuara në fushën e trafikut.

Siç bëri të ditur Ministria e Punëve të Brendshme, janë gjobitur 78 shoferë për drejtim të automjetit me shpejtësi më të madhe nga e lejuara, 22 për drejtim të automjetit pa petent shoferi, 17 për automjete të paregjistruara dhe teknikisht të parregullta.

Janë shqiptuar 10 sanksione për drejtim të automjetit nën ndikim të alkoolit, 12 për përdorim të celularit dhe pesë masa për kalim në semafor të mbyllur (dritë të kuqe).

“Kontrollet e përforcuara vazhdojnë edhe në ditët në vijim. U bëjmë apel qytetarëve t’i respektojnë rregullat dhe dispozitat në trafik që ta rrisim sigurinë në trafik”, informon MPB-ja.

Postime të ngjashme

Ju del “error” në numrin amë gjatë regjistrimit? Ja si ta tejkaloni pengesën

T E

Edhe Enti i Statistikave nuk kishte internet sot, tha Selami

R Zh

Ende nuk lejohet organizimi i dasmave

T E

Dy të arrestuar pas plagosjes së djalit të Sulejman Rexhepit

T E

Shpërthen zjarr i fuqishëm në fshatrat e Manastirit

T E

Sassoli kërkon Konferencë ndërqeveritare për Shqipërinë

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...