Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Gjobiten 224 shoferë në Shkup, 20 prej tyre për tejkalim të shpejtësisë

Shkup, 6 janar – Zhurnal.mk – Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme vazhdoi me aksionet e përforcuara në komunikacion.

“Në territorin e Shkupit janë shqiptuar gjithsej 224 masa, prej të cilave 20 për tejkalim të shpejtësisë, 21 për vozitja pa leje, 18 për mosregjistrim, 12 për drejtim të automjeteve nën ndikimin e alkoolit, 10 për përdorim të telefonit gjatë vozitjes, 6 për tejkalim jo të rregullt dhe tetë masa për kalim në të kuqe”, thuhet në njoftimin e policisë.

Nga MPB shtojnë se aksionet do të vazhdojnë gjatë ditëve në vijim.

“MPB ju bën thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat në mënyrë që të rritet siguria në komunikacion”, thuhet në njoftimin e policisë.

Postime të ngjashme

Berisha: Ndalni tërbimin e policisë kundër protestuesve paqësorë shqiptarë në Shkup

T E

Mariçiq: Kjo është një ditë e madhe për shtetin ligjor dhe për sundimin e së drejtës

T E

Spasovski: Hetimi duhet të dëshmojë ku është lëshimi dhe nëse dikush i ka ndihmuar Mijallkovit

T E

Zhurnal mëson / BDI nesër mbledh kryesinë në Reçicë të Vogël

Bexhet Musliu

Todorov i drejtohet Mickoskit: Ik, derisa unë luftoja kundër Zaevit ti ndërtoje hidrocentrale

T E

Arjanit Hoxha takim pune me kolegun e tij turk, Bekir Pakdemirli

Bexhet Musliu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...