Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Gjobiten 301 shoferë, 69 për tejkalim të shpejtësisë

Shkup, 20 tetor, zhurnal.mk – Ministria e Punëve të Brendshme kumtoi se gjatë ditës së djeshme (19 tetor) në territorin e Shkupit janë shqiptuar gjithsej 301 sanksione, prej të cilëve 69 për tejkalim të shpejtësisë, 14 për kalim të rrugës në dritën e kuqe të semaforit dhe 22 për makina jo të rregullta teknikisht.

Gjithashtu janë dhënë 10 gjoba për përdorim të celularit gjatë vozitjes, janë sanksionuar pesë motoçiklistë, ndërsa për mosmbajtje të maskës janë gjobitur 42 persona.

“Kontrollet e përforcuara të komunikacionit vazhdojnë edhe në ditët në vijim. Apelojmë deri te qytetarët t’i respektojnë rregullat dhe dispozitat e komunikacionit për ta rritur sigurinë në komunikacion”, thonë nga MPB.

Postime të ngjashme

Zyberi: Ideja për Kryeministër shqiptar nuk është shuar

D J

Dhuna në familje rrallë përfundon në gjykatë

D J

Carovska: Shkollat profesionale me profile të hapura sipas nevojave të tregut të punës

D J

Deputetët do t’u parashtrojnë pyetje kryeministrit dhe ministrave

D J

Trajanov: Të gjithë të cilët do të përfshihen në regjistrim të vaksinohen

D J

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

B M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...