Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Gjobiten 330 shoferë në Maqedoni

Shkup, 24 qershor – Ministria e Brendshme informoi se 330 qytetarë janë gjobitur sot, për shkak të tejkalim të shpejtësisë.

“Sot (24.06.2021) Ministria e Brendshme zhvilloi kontroll të forcuar në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut për të gjobitur shoferët që lëvizin me shpejtësi më të lartë se sa ishte e lejuar, ndërsa 330 shoferë janë gjobitur.

Nga këto, 39 automjete po udhëtonin me shpejtësi mbi 50 km / orë më shumë se shpejtësia e lejuar, dhe gjashtë automjete lëviznin me më shumë se 70 km / orë më shumë se shpejtësia e lejuar”, thonë nga MPB.

Kontrollet e intensifikuara do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

Postime të ngjashme

Konferencë rajonale për përballjen me dezinformatat, gjuhës së urrejtjes dhe sulmet hibride

Z H

Deri më 5 maj afat për të konkuruar si regjistruar i popullsisë

Z H

DV: Gruevski ka hapur kompani në Hungari

Z H

Është hapur Qendra për mbështetje të familjeve kujdestare

Z H

OSBE-ja dhe BE-ja do të monitorojnë rastet e krimit të organizuar dhe korrupsionit të lartë

Z H

Deputetët për herë të pestë debatojnë për ribalancin plotësues të Buxhetit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...