Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Gjobiten 500 persona për mosmbajtje të maskës mbrojtëse në Maqedoni

Zhurnal Ads

Shkup, 14 janar – Zhurnal.mk – MPB ka gjobitur 500 persona për mosmbajtje të maskës mbrojtëse.

“Gjatë 24 orëve të fundit (13/14.01.2021) Ministria për Punë të Brendshme njofton se në gjithë territorin e vendit ka regjistruar gjithsejtë 500 shkelje për mosmbajtje të maskës mbrojtëse si masë preventive për parandalimin e përhapjes së coronavirusit”.

Nga MPB-ja bëjnë thirrje për respektim dhe zbatim të masave dhe protokolleve të miratuara nga Qeveria e që kanë për qëllim ballafaqimin me Covid-19.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Pendarovski pas ngjarjeve në SHBA: Dhuna nuk mund të jetë justifikim për minimin e demokracisë

Z H

Intensifikohet debati për reformat në arsim

D J

Pas ankesave të qytetarëve, fillon sanimi i problemit me ujërat e zeza në Fushë Tophanë

Z H

OPH i përshëndet paralajmërimet për pakon e pestë të masave antikrizë dhe pret ftesë për takim

E.E.

SHGM: Kuvendi, më shumë qasje për gazetarët

E.E.

GREKO: Maqedonia e Veriut në mënyrë të volitshme i zbaton rekomandimet e Grupit të vendeve kundër korrupsionit

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...