Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Gjobiten 65 shoferë në Shkup

Shkup, 1 janar, Zhurnal.mk – Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme vazhdoi me aksionet e përforcuara në komunikacion.

Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme vazhdoi me aksionet e përforcuara në komunikacion.

“Vetëm në territorin e Bashkisë së Shkupit janë shqiptuar 65 masa, prej të cilave 4 janë për vozitje pa leje, tetë për përdorim të telefonit celularë, katër për mosregjistrim të automjeteve. Dy masa janë shqiptuar për vozitje nën ndikimin e alkoolit dhe 20 masa për parkim jo të rregullt”, thuhet në njoftimin e policisë.

Nga MPB thonë se aksionet do të vazhdojnë gjatë ditëve të ardhshme.

“Ju bëjmë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat në mënyrë që ta rrisim sigurinë në komunikacion”, thuhet në njoftimin e policisë.

Postime të ngjashme

Masa lehtësuese nga 27 prilli në Maqedoni

N E

Faton Ameti: Bashkëpunimi me MSHA në funksion të rregullimit të profileve deficitare

R Zh

Filipçe takohet me kreun e BFI-së, ja çka u morën vesh

R Zh

Ilire Dauti: Kuvendi bllokohet sepse shumica nuk ka numra, jo nga opozita

R Zh

Analizë / Hartë e re për Ballkanin, Maqedonia do të shndërrohej në teatrin më të përgjakshëm të tragjedisë së re të njohur si “ZGJIDHJA”!

R Zh

LSDM: Apasiev është luftëtar i rrejshëm për të drejtat e punëtorëve

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...