Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Gjobiten 833 qytetarë, nuk respektuan masat Anti-Covid

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 833 gjoba për të gjithë ata që nuk kanë respektuar masat Anti-Covid, përkatësisht kanë vepruar në kundërshtim me ligjin e miratuar në Kuvend, për parandalimin e përhapjes së Covid-19.

Në vazhdimësi gjatë tërë kësaj jave ka pasur numër të lart të gjobave të shqiptuara, ndaj atyre që nuk kanë respektuar këto masa.

Postime të ngjashme

Policia me masa të ashpra për të parandaluar përhapjen e pandemisë

N E

Vjosa Osmani për ‘The Irish Times’: Kosova synon të padisë Serbinë për gjenocid

N E

BE: Dialogu duhet të jetë prioriteti më i rëndësishëm i Kosovës

N E

14 të vdekur nga coronavirusi dhe 701 raste pozitive për 24 orë

S.B.

Kosnett dhe ministri Mehaj: Të intensifikohet bashkëpunimi në mes dy vendeve në fushën e sigurisë dhe mbrojtjes

S.B.

Kurti ua shpalos programin shefave të BE-së, Szunyog: Do ta përkrahim qeverinë në rrugën drejt Bashkimit Evropian

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...