Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Gjobiten gjithsej 414 vozitës në Shkup

Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme vazhdoi me kontrollet e shtuara në fushën e trafikut. Vetëm në teritorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 414 gjoba, ndër të cilat 39 për parregullsi teknike dhe atuomjete të paregjistruara, 20 gjoba për përdorimin e telefonit celular, 63 këmbësorë të sanksionuar, 68 gjoba për parkim të parregullt të automjetit dhe 19 sanksione për mosmbajtjen e maskës mbrojtëse.

“Kontrollet e shtuara në trafik vazhdojnë edhe në ditët në vijim. Apelojmë deri te qytetarët t’i respektojnë rregullat në trafik që ta rrisim sigurinë në trafik”, thonë nga MPB.

Postime të ngjashme

Arrestohen tetë persona, ndërpritet ahengu shtëpiak në Shkup

Dafina Vidishiqi

Shkup, 253 kundërvajtje në komunikacion

Dafina Vidishiqi

Mbi 50 aksidente brenda 24 orëve, shqiptohen 1 mijë e 590 gjoba

Dafina Vidishiqi

Kosovarja shtatzënë akuzohet se ka transportuar gjashtë valixhe me kokainë në Zvicër

Dafina Vidishiqi

Kërcënoi një femër me thikë dhe i vodhi dy telefona, arrestohet

Dafina Vidishiqi

Mbytet në Velipojë një 40-vjeçar nga Kosova

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...