Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Gjobiten një mijë e 138 qytetarë për mosrespektim të masave anti-COVID

Numri i tiketave të shqiptuara për mosrespektimin e masave anti-COVID’19, edhe gjatë 24 orëve të fundit ka rezultuar i lartë, njofton Insajderi.

Një mijë e 138 gjoba u janë shqiptuar atyre që nuk i respektuan masat ndaj Coronavirusit.

Kështu është bërë e ditur nga Policia e Kosovës, të cilët në njoftimin e tyre të përditshëm kanë deklaruar edhe për thyerjen e rregullave në komunikacion nga ana e qytetarëve.

Policia njofton se ka gjobitur 799 pjesëmarrës në trafik.

Kurse gjatë 24 orëve të fundit kanë ndodhur 32 aksidente, ku 11 kanë përfunduar me të lënduar.

Postime të ngjashme

Kërkohet të mos ketë shtyrje të testit të arritshmërisë dhe maturës

T E

17 deputetët që kanë fituar më së shumti legjislatura

T E

Vdes nga Coronavirusi peshkopi Atanasija

T E

Këta janë 120 deputetët e rinj të Kosovës

T E

Votat e Enver Hoxhajt si kandidat për kryeministër

S.B.

Vazhdon rritja e rasteve me COVID-19, për 24 orë shënohen shtatë vdekje dhe 591 raste të reja

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...