Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Gjocaj pret edhe një fitore të boksierit të tij

Ish boksieri i mirënjohur i gjeneratës së artë të Prishtinës, Muharrem Gjocaj, ndryshe promotor si dhe menaxher i boksierit të talentuar Edmond Zefi ka shpalosur fjalë miradije për boksierin e tij në prag të ndeshjes së tij të tetë në boksin profesionist.

Cekim se Zefi ndeshjen e tij te ardhshme do ta zhvilloj me 27 shkurt ne Çeki kundër hungarezit Fiko Oskar i cili ka rekord prej 27.24.0.

“Talenti i ri Edmond Zefi nuk ka të ndalur. Pas meçit që u mbajt në Pejë vitin qe lamë pas ku mori titullin e internacional UBF Edmondi do të përballet sërish me 27 shkurt të vitit 2021 kundër boksierit Fiko Oszkar nga Hungaria, meç i cili do të zhvillohet në Çeki. Edmondi është në përgatitje maksimale që të përballet me kundërshtarin e tij ku besoj që edhe kësaj radhe Edmondi do të na tregoj një meç ashtu si ai na prezanton çdoherë edhe pse kundërshtari hungarez është një boksier me përvojë të madhe. Ne i urojmë Edmondit që sukseset e tij mos të ndalen asnjëherë sepse një talent i tillë meriton që të arrij majet e suksesit”, tha Gjocaj.

Postime të ngjashme

Mercedes-AMG paraqet tre vetura garash për nder të “Red Sow”

D V

“Juventusi ka ofruar çfarë kemi kërkuar” – presidenti i Santos konfirmon marrëveshjen me Biankonerët për Kaio Jorgen

D V

Ekipi i xhudos së bashku me kryeministrin Kurti flasin para mijëra qytetarëve në sheshin “Zahir Pajaziti”

D V

Të ARTAT e Kosovës u drejtohen qytetarëve: Medaljet janë për popullin

D V

Mourinho harron Xhakën, tani shikon nga mesfushori i Bundesligës

D V

“Nuk është zgjidhur ende, por po punojmë në kontratën e re” – Laporta konfirmon se ka ngecje në marrëveshjen e re me Messin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...