Gjon Muharremaj me një tjetër sukses, impresionon publikun në “The Voice All Stars France” dhe të pesta karriget kthehen për të

Disa muaj pasi përfaqësoi Zvicrën në “Eurovision 2021”, Gjon Muharremaj i është rikthyer konkurrimit në një spektakël tjetër.

Të shtunën ai u shfaq në audicionet e fshehura të “The Voice All-Stars” në Francë, shkruan WiwiBlogs.

Gjon po kthehet në shfaqjen që e ndihmoi atë të tërhiqte vëmendjen e publikut për sezonin e veçantë të përvjetorit të “The Voice”, ku shfaqen ish-konkurrentët më të njohur.

Në vitin 2019, publiku francez u mahnit nga interpretimi i tij prekës i këngës “Christine” në këtë spektakël, kur aso kohe ishte vetëm 20 vjeç.

Këngëtari nga Kosova arriti në gjysmëfinale të konkursit me trajnerin e tij, Mika. Pasi doli i treti në “Eurovision 2021” në Roterdam të Holandës, vendosi të hyjë edhe një herë në “The Voice” – një mundësi e mirëpritur për të dalë në skenë pas dy vitesh anulimi të koncerteve.

“The Voice All-Stars” feston 10 vjetorin e shfaqjes. Trembëdhjetë zërat më të njohur të programit janë mbledhur për të fituar trofeun për zërin më të bukur ndër zërat më të bukur. Një tjetër emër i njohur mes tyre është Emmy Liyana, të cilën do ta mbani mend nga Eurovision 2018, ku konkurroi me këngën “OK ou KO”.

Në audicionet e fshehura, Gjon interpretoi këngën e Yseult “Corps”. Ashtu si në vitin 2019, i riu e gjeti veten vetëm në skenë, i shoqëruar vetëm me pianon e tij. Në këtë mjedis intim, këngëtari bëri një interpretim prekës, i cili bëri që pesë trajnerë të kthejnë karriget e tyre.

“’The Voice’ më lejoi të di se sa vlej në biznesin e muzikës … të kthehem në skenën e ‘The Voice’ më sjell shumë kujtime. Në sezonin e tetë, unë u shfaqa në skenë. Këtë herë dua të qetësohem dhe dua që trajnerët dhe shikuesit të lëvizin”, tha ai.

Nga notat e para të pianos, ish-trajneri i tij Mika e bëri të qartë se ai njohu zërin e ish-nxënësit të tij.

Këngëtarja Zazie ishte e para që ktheu karrigen e saj, e ndjekur nga afër nga tre kolegë të saj.

Gjoni kishte nderin e rrallë të përfundonte performancën e tij ndërsa shikonte të gjithë panelin gjykues.

Mika ia prezantoi Gjonin trajnerëve të tjerë, duke e prezantuar atë me Florent Pagny, një nga trajnerët që nuk ishte në dijeni të tij.

“Po lexoja një faqe lajmesh angleze ndërsa pija kafen time në mëngjes dhe krejt papritur pashë fytyrën tënde. Dhe pashë që ju po merrnit pjesë në Eurovision. Kam ndjekur udhëtimin tuaj, kam dëgjuar këngën tuaj. Ndjeva shumë krenari”, tha Mika.

Trajneri Florent Pagny përgëzoi këngëtarin e ri për aftësinë e tij për të mishëruar këngët e tij emocionalisht – jo vetëm me mjeshtërinë e emocionit, por edhe saktësinë vokale që karakterizon këngëtarët profesionistë.

“Më bëre të udhëtoja. Zëri yt është si një anije kozmike”, tha Patrick Fiori.

Pasi falënderoi trajnerët për fjalët e tyre, Gjon befasoi shumë duke zgjedhur të bashkohej me ekipin e Zazie, duke braktisur kështu Mikan, i cili kishte qenë trajneri i tij gjatë pjesëmarrjes së tij të parë në “The Voice”.

“Sinqerisht besoj se zgjedhja ime është bërë tashmë – dua ta provoj këtë aventurë me Zazie”, tha këngëtari shqiptar në momentin e përzgjedhjes së anëtarit të jurisë. 

Related posts

Melisa dhe Andi i thonë ‘po’ njëri-tjetri deri në vdekje

D V

Rihanna jep detajet e para të albumit

Lea Muslija

Ben Affleck i shoqëruar nga e ëma dhe i biri kapet duke zgjedhur unazën për JLo

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More