Gjorçev: Në vend të dinjitetit dhe etikës për 14 viktimat, LSDM dhe BDI vendosën ta shpëtojnë koalcionin

Shkup, 5 tetor – Në konferencë për shtyp, deputeti nga radhët e OBRM-PDUKM-së, Vladimir Gjorçev reagoi ndaj mospranimit të dorëheqjeve nga Zaev të Filipçes dhe Hasanit.

“Sot sërish e pamë se qeverisë nuk i vjen keq për 14 personat e djegur në spitalin modular në Tetovvë dhe 7.000 të vdekurit nga coronavirusi”, tha Gjorçev.

Ai tha se në vend të dinjitetit dhe etikës, LSDM dhe BDI vendosën ta shpëtojnë koalicionin.

“14 persona u dogjën të gjallë nga plastika e Zaevit dhe Filipçes. 14 familje mbajnë zi për shkak të papërgjegjësisë së tyre, për shkak të tupit të tyre. Ata zgjodhën të bien bashkërisht”, tha mes tjerash Gjorçev.

Related posts

Pamje e re e shetitores para Parkut të Qytetit

Z H

Zaev: Nevojitet një shtytje e re në procesin e zgjerimit

Z H

Besimi në Takimet vjetore të FMN-së dhe Bankës Botërore

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More