Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Gjorgjia Sajkoski do ta udhëheqë shtabin zgjedhor të VMRO-DPMNE-së në zgjedhjet e ardhshme lokale

Shkup, 10 prill, Zhurnal.mk – Komiteti ekzekutiv I VMRO-DPMNE-së në mbledhjen e sotme e emëroi sekretarin e përgjithshëm Gjorgjia Sajkoski për kryetar të Shtabit zgjedhor republikan për zgjedhjet e ardhshme lokale.

Siç kumtuan nga VMRO-DPMNE, komiteti ekzekutiv në mbledhje ka biseduar edhe për situatën aktuale politike-ekonomike në shtet, me ç’rast u potencua se institucionet janë shembur me besimin e humbur të qytetarëve.

Komiteti ekzekutiv solli konkludim për ta mbështetur ngjarjen e paralajmëruar për më 25 prill me rastin e, siç ceket në kumtesë, mbrojtësit e kushtetutës të mbyllur padrejtësisht me dënime drakonike, që nuk është organizatë e tyre. Kjo ngjarje, siç kumtuan nga partia, duhet të kalojë në akt demokratik dhe të qetë. Me atë rast potencojnë se distancohen nga çfarëdo lloj incidentesh nëse dalin nga “provokues të infiltruar në ngjarjen e njejtë”.

Nga VMRO-DPMNE në afat sa më të shpejtë kërkojnë përgjegjësi të pushtetit për rastin “Mafia”.

Postime të ngjashme

“Politikanët e estradës nuk e penguan ligjin për ndërtimet e paligjshme tash kritikojnë”

B L

16 të vdekur dhe 30 raste të reja me Covid 19 në Maqedoni

Z H

Ministri Hoxha viziton zyrat e reja të Njësive Rajonale të MBPEU dhe AUV

Z H

Publikohet thirrje publike për përmirësimin e efikasitetit energjetik të objekteve komunale

Z H

Hiqen pengesat, pas 14 muajsh u rihap kufiri me Greqinë

B L

Presidenti kundër qeverisë, nuk dekreton ligjin për ndërtimet ilegale që u votua në Kuvend

B L

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...