Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Gjorgjija Sajkoski zgjedhet sekretari i përgjtishëm i VMRO

Shkup, 30 shtator – Gjorgjija Sajkoski është zgjedhur për sekretar i përgjithshëm i partisë opozitare maqedonase VMRO.

Kryetari i VMRO-së, Hristijan Mickoski bëri të ditur se Gjrogjija Sajkovski është zgjedhur për sekretar i partisë.

“Komiteti Qendror i VMRO-së e votoi Gjorgjia Sajkoski për sekretar të përgjithshëm të partisë”, tha Mickoski i cili ia përmendi sekretarit të ri të përgjithshëm se i pret shumë punë dhe beteja të përbashkëta për ta mposhtur mafinë.

Ndryshe, për arsye personale, Igor Janushev dha dorëheqje nga pozita e sekretarit të përgjithshëm.

Postime të ngjashme

Presidenti Pendarovski dekreton Ligjet nga Pakoja e pestë e masave ekonomike

R Zh

Ambasadori i BE-së: Heqja e liberalizimit të vizave nuk diskutohet

R Zh

Regjistrohen 364 raste me Kovid-19 prej 2.379 testimeve, 24 të vdekur, 689 të shëruar

R Zh

Kuvendi i miratoi ligjet nga pakoja e pestë të masave ekonomike

R Zh

Mariçiq kritikon opozitën: Vetëm te ne nuk mund të zbatohet votimi online

R Zh

Qyteti i Shkupit: VMRO-DPMNE fabrikon afera joekzistuese

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...