Agjencia Zhurnal.mk

Gjorgjija Sajkoski zgjedhet sekretari i përgjtishëm i VMRO

Shkup, 30 shtator – Gjorgjija Sajkoski është zgjedhur për sekretar i përgjithshëm i partisë opozitare maqedonase VMRO.

Kryetari i VMRO-së, Hristijan Mickoski bëri të ditur se Gjrogjija Sajkovski është zgjedhur për sekretar i partisë.

“Komiteti Qendror i VMRO-së e votoi Gjorgjia Sajkoski për sekretar të përgjithshëm të partisë”, tha Mickoski i cili ia përmendi sekretarit të ri të përgjithshëm se i pret shumë punë dhe beteja të përbashkëta për ta mposhtur mafinë.

Ndryshe, për arsye personale, Igor Janushev dha dorëheqje nga pozita e sekretarit të përgjithshëm.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...