Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Gjoshi: Cakaj është i mirëpritur në PDK

Shefi i shtabit zgjedhor i PDK-së, Betim Gjoshi, ka përjashtuar si mundësi që ish-zv.ministri i Punëve të Jashtëm të Shqipërisë, Gent Cakaj, të jetë pjesë e listës së PDK-së për deputet në Kuvendin e Kosovës.

Gjoshi, në një intervistë në Interaktiv, ka thënë se Cakaj është i mirëpritur në PDK, porse kësaj here nuk do të jetë pjesë e listës.

“Z. Cakaj është i mirëpritur në PDK, kemi rrugë bashkëpunimi me të, por kësaj here nuk pritet të jetë pjesë e listës së PDK-së. Ka edhe disa obligime të tij. Nuk përfundon jeta politike me këto zgjedhje”, ka thënë Gjoshi.

Cakaj, si zv.ministër në Shqipëri ishte edhe ushtrues detyre i ministrit të Punëve të Jashtme deri para pak javësh.

Postime të ngjashme

Agani: Qeveria do të formohet në fund të marsit

T E

Vidhet vetura afër Drenasit, hajnat u futën në garazhdë dhe e morën “Pasatin”

T E

Rritet numri i rasteve aktive me Covid në Kosovë

Z H

Lajçak të hënën në Kosovë

Z H

Djali i Ibrahim Rrugovës për kryetar të ri të LDK-së!?

Z H

Ish-deputueti i VV-së: Kemi fituar mbi 50% të votave

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...