Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Gjoshi: VV-ja po pengon KQZ-në për ta miratuar fletëvotimin e zgjedhjeve

Shefi i shtabit zgjedhor të Partisë Demokratike të Kosovës, Betim Gjoshi përmes një postimi në Facebook ka shkruar se kryetari i VV-së, AlbinKurti si dhe anëtarët në KQZ po i’a humbin ditët diasporës duke vonuar fillimin e votimit.

VËMENDJE!!!

VETËVENDOSJE DHE ALBIN KURTI ME ANËTARËT E SAJ NË KQZ PO IA HUMB DITËT DIASPORËS DUKE IA VONUAR FILLIMIN E VOTIMIT

Dy anëtarët e VV-së në KQZ, paskan dalë në konferencë për media për t’u munduar që ta largojnë përgjegjësinë nga vetja dhe t’ia hedhin fajin KQZ-së pse nuk ka filluar akoma votimi i Diasporës.

Albin Kurti dhe Vetëvendosje së bashku me anëtarët e saj në KQZ, Alim Ramën dhe Sami Kurteshin, janë duke e penguar KQZ-në për ta miratuar fletëvotimin e zgjedhjeve.

Këta dy anëtarë janë duke i bërë presion KQZ-së që në broshurat e kandidatëve të paraqiten numrat e personave të paçertifikuar nga PZAP-i dhe Gjykata Supreme.

Presioni i Ramës dhe Kurteshit po e pengon aprovimin e fletëvotimit të zgjedhjeve.

Sa më shumë që vonohet aprovimi i fletëvotimit të zgjedhjeve, ky subjekt politik po ia humb ditët diasporës shqiptare për të dërguar fletëvotimet në KQZ.

Postime të ngjashme

Mbi 280 persona me inteligjencë të lartë, cila është perspektiva e tyre në Kosovë?

D V

Sërish pritje të gjata në pikë-kalimet kufitare Merdare dhe te Dheu i Bardhë

D V

689 raste aktive me coronavirus

D V

Mot me diell dhe vranët, temperaturat deri në 35 gradë

D V

Pamje nga situata alarmuese me zjarre në Rugovë – evakuohen banorët

D V

Sejdiu: Deklarata e Pavarësisë është dashur të lexohej nga dikush brenda Kuvendit, dhe jo nga Hashim Thaçi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...