Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Gjuajte me armë nëpër Mbretërinë e Bashkuar për nder të Dukës së Edinburgh

Gjuajte me armë në nderim të Dukës së Edinburghut do të zhvillohen sot nëpër Mbretërinë e Bashkuar, Gjibraltar dhe nga anijet luftarake në det.

Princ Philip, burri i Mbretëreshës Elizabeth, vdiq të premten në moshën 99 vjeçare.

Ai ishte bashkëshorti mbretëror më jetëgjatë në historinë britanike.

Nderimet me zjarr do të nisin në 41 runde me nga një rund për minutë nga ora 12:00 e kohës lokale në qytete duke përfshirë Londrën, Edinburg, Cardiff dhe Belfast, tha Ministria e Mbrojtjes.

Anijet e Marinës Mbretërore në det, duke përfshirë HMS Diamond dhe HMS Montrose, gjithashtu do të hapin zjarr për nder të Dukës, i cili shërbeu si një oficer marine gjatë Luftës së Dytë Botërore dhe mbajti zyrën e Lordit të Lartë të Admiralit.

Postime të ngjashme

Hainan, hapet Ekspozita e 1-rë Ndërkombëtare të Mallrave të Konsumit e Kinës

R Zh

14 palestinezë dhe tre policë izraelitë janë plagosur gjatë përleshjeve në Jeruzalem

N E

Amnesty International i ka kërkuar falje figurës ruse të opozitës Alexei Navalny

N E

Australia do të heqë ndalimin për shtetasit e saj që kthehen nga India

N E

Pfizer do të kërkojë autorizimin e përdorimit të vaksinës për fëmijët e moshave 2 deri në 11 vjeç

N E

Tensionohet situata në Liginën e Preshevës

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...