Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Maqedoni

Gjuajtje me armë mes dy grupeve në Çairçanë (foto)

Shkup, 20 nëntor – Zhurnal.mk – Gjuajtje me armë ka ndodhur sot rreth orës 14:55 në Çairçanë të Shkupit, informon Zhurnal.

Sipas dëshmitarëve në afërsi, dy grupe me nga dy persona, njëra me kallashnikovë e tjetra me revole janë gjuajtur njëra tjetrës. Pas gjuajtjeve ka arritur policia dhe ndihma e shpejtë, ndërsa komunikacioni për momentin është ndërprerë, dhe rruga është bllokuar.

Nga MPB e konfirmuan incidentin por nuk ka persona të arrestuar ende.

“Më 20.11.2020 në ora 14:55 është gjuajtur me armë zjarri në rrugën “Cvetan Dimov” para një shitoreje për pjesë të veturave. Deri tani nuk ka persona të lënduar. Në vendngjarje janë gjetur gëzhoja. Po ndërmeren masa për zbardhje të rastit”, thonë nga MPB.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Pendarovski – Kodheli: Maqedonia dhe Shqipëria meritojnë negociatat me BE-në

Zekirija Haxhiu

“Çairçanja” do të zgjerohet me 6 korsi dhe shtigje për biçikleta, do të rrënohen shumë objekte

Zekirija Haxhiu

Dimitrov: Bllokimi i Maqedonisë së Veriut është problem edhe i BE-së

Zekirija Haxhiu

Firmat vendore pjesë e platformës digjitale për rrjetëzim me zinxhirët global të furnizimit

Zekirija Haxhiu

Geer: Të gjithë duam fillim të negociatave sa më shpejtë të jetë e mundur

Zekirija Haxhiu

Spasovski demanton: Nuk ka ndërprerje, ka kërkesa të shtuara për dokumente personale

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...