Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Gjuetarët në Prizren e plagosin një vajzë me pushkë gjuetie

Zhurnal Ads

Një vajzë ka mbetur e plagosur nga të shtënat me armë zjarri të disa personave që kishin dalë në gjueti në fshatin Landovicë të Prizrenit, pasditen e 30 tetorit, rreth orës 16:10, raporton Gazeta Sinjali.

Rastin në polici e ka lajmëruar babai i saj. Policia njofton se për shkak të plagosjes, vajza është dërguar në spital për tretman mjekësor.

Policia po ashtu njofton se në vendin e ngjarjes është gjetur dhe është konfiskuar një pushkë gjuetie me një fishek, ndërkaq një person i dyshuar është shoqëruar në polici.

Njësitë relevante policore kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë sekuestruar një pushkë gjuetie dhe një fishek, gjithashtu edhe personi i dyshuar është shoqëruar në stacionin policor dhe intervistuar. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit, i cili rekomandon që pas intervistimit i dyshuari të lirohet dhe rasti të procedohet në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin 24-orësh të policisë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Isa Mustafa kërkon drejtësi për vrasjen e Tahir Zemajt, dhe dy djemve të tij

S.B.

Paralajmëron Zemaj: Spitalet janë të mbingarkuara, bëni kujdes

R ZH

Bëhen homazhe në Prekaz në 23 vjetorin e sulmit të dytë ndaj familjes Jashari

S.B.

​Gashi: Ligji për Rimëkëmbje nuk arriti të shantazhohet nga Lista Serbe dhe nga askush tjetër

S.B.

KQZ: Periudha e regjistrimit për votim përmes postës nga 13-21 janar

S.B.

Zyrtare, lista e Vjosa Osmanit garon së bashku me LVV-në e Kurtit në zgjedhjet e 14 shkurtit

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...