Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Gjuriq akuza drejt Kosovës: Po bëjnë gjithçka për të ndërprerë negociatat

Ambasadori i ri i Serbisë në SHBA, Marko Gjuriq, ka thënë se Kosova është duke bërë përpjekje për ta ndërprerë procesin e dialogut në mes të dyja palëve.

Sipas tij, Prishtina nuk është duke dashur rezultate nga ky proces, për të cilin, ai ka njoftuar se sot në Beograd do të ketë një takim me përfaqësuesit politikë serbë nga Kosova, në të cilin do të diskutohet për përgjigjen që do të japë pala serbe, shkruan Tanjug.

Për të pohimi i Kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, se Prishtina zyrtare nuk do të pranojë të bëhen negociata shtesë rreth Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe, përçon një mesash të papërgjegjësisë.

Postime të ngjashme

Reagon Hoti pas aksionit të policisë: Fajtorët duhet të marrin dënimin maksimal

S.B.

Tre të vdekur dhe 461 raste pozitive me coronavirus për 24 orë

S.B.

Agim Krasniqi emërohet ministër në detyrë i Financave

S.B.

Përfundon seanca ndaj ish-krerëve të OVL-UÇK, mbrojtja kërkon 20 korrikun afat për dorëzimin e dosjes paraprake

S.B.

Prokuroria e Shtetit jep detaje të reja: Arrestime dhe rreth gjysmë milioni të sekuestruara

S.B.

Hykmete Bajrami jep dorëheqje nga LDK-ja

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...